Satış! APPLE MAC MINI MGEN2TU/A i5 2.6GHZ 1TB HDD 8GB 1600MHZ Genişlet
APPLE MAC MINI MGEN2TU/A i5 2.6GHZ 1TB HDD 8GB 1600MHZ
  • APPLE MAC MINI MGEN2TU/A i5 2.6GHZ 1TB HDD 8GB 1600MHZ
  • APPLE MAC MINI MGEN2TU/A i5 2.6GHZ 1TB HDD 8GB 1600MHZ
  • APPLE MAC MINI MGEN2TU/A i5 2.6GHZ 1TB HDD 8GB 1600MHZ
  • APPLE MAC MINI MGEN2TU/A i5 2.6GHZ 1TB HDD 8GB 1600MHZ
  • APPLE MAC MINI MGEN2TU/A i5 2.6GHZ 1TB HDD 8GB 1600MHZ

MAC MINI MGEQ2TU/A i5 2.8GHZ 1TB FUSION 8GB 1600MHZ

Apple Apple

MGEQ2TU/A

Yeni

Mac mini. - MGEQ2TU/A

19,7 cm kare alana ve 3,6 cm yüksekliğe sahip, Intel Core i5 Çift Çekirdekli Mac mini.

Evinizde ya da iş yerinizde az yer kaplayıp çok iş yapmak için tasarlanmış olan, i5 2.8GHz işlemci, 8GB Ram, 1TB Fusion depolama ve OSX işletim sistemine sahip Mac mini boyundan büyük işler başararak daha fazla kompakt çözümler üretmenize olanak sağlıyor.

Daha Fazla Detaylar

Bu ürün stokta yok

Fiyat: 5,999 TL
Havale: 5,939 TL
Vergi Dahil

Payment Logos


Toplam 1 TL alış verişlerinizde kargonuz ücretsiz

ÜRÜN AÇIKLAMASIMac mini MGEQ2TU/A

19,7 santimetrekarelik gövdesine bütün bir Mac deneyimini sığdıran Mac mini, muhteşem bir güce ve ekonomik bir fiyata sahip. Sadece ekranınızı, klavyenizi, farenizi takın ve büyük işler başarmaya hazır olun.Hafife alınmayacak hafiflik.

Mac mini; dördüncü nesil Intel Core işlemcilere, daha hızlı tümleşik grafik teknolojilerine, Thunderbolt 2’ye, yeni nesil Wi‑Fi özelliğine ve birçok bağlantı noktasına sahip. Yani bir Mac’ten beklediğiniz her şeye. Ve çok daha fazlasına. Mac mini; tek parça alüminyum bloktan üretilmiş, 3,6 cm inceliğinde, kusursuz bir unibody kasaya sahip. Üretiminde CNC, yani bilgisayarlı sayısal denetim makineleri kullanılıyor. Bu makineler, havacılıkta ve uzay mühendisliğinde çok önemli görevlere çıkan uzay araçlarının bileşenlerinin üretiminde kullanılanlarla aynı türde. Böylece, Mac mini kasasının her bileşeni mutlak bir hassasiyetle üretilmiş oluyor. Ve tabii ki, her masaya şıklığı getirecek göz alıcı alüminyum tasarımını da unutmamak lazım.Bir masaüstünden beklediğiniz her şeye yetecek büyüklükte.

Mac mini; dördüncü nesil Intel Core yardımcı işlemciler, yüzde 50’a kadar daha hızlı flash depolama seçeneği ve geçmiş modellere göre üç kat daha hızlı wireless performansıyla günlük alışkanlıklarınızı daha da kolaylaştırıyor. Intel Iris Graphics veya Intel HD Graphics 5000 sayesinde, önceki nesle göre yüzde 90 daha hızlı grafik performansı sunuyor. Mac mini, Thunderbolt 2 ve HDTV desteği gibi muhteşem bağlantı özellikleriyle hayalinizdeki kurulumun tam ortasında.Apple Mac mini
Dördüncü nesil Intel Core yardımcı işlemciler. Minik canavarlar.

Mac mini; dördüncü nesil Intel Core işlemciler sayesinde, kendisinden iki kat büyük bilgisayarlarla yarışıyor. 1.4 GHz, 2.6 GHz veya 2.8 GHz çift çekirdekli Intel Core i5 işlemcilerden dilediğinizi seçebilirsiniz. Veya isterseniz, daha da güçlü olan 3.0 GHz çift çekirdekli Intel Core i7’yi tercih edebilirsiniz. Turbo Boost 2.0, işlemciyi yoğun bir şekilde kullanan uygulamaları çalıştırdığınızda saat hızını 3.5 GHz'e kadar yükseltir. Hyper-Threading teknolojisi ise her bir çekirdeğin iki farklı iş yürütmesini, bu sayede macOS’un aynı anda farklı görevleri daha verimli bir şekilde gerçekleştirebilmesini sağlar. Ve tümleşik bellek denetleyicisi, son derece hızlı 1600 MHz belleği doğrudan işlemciye bağlayarak, verileriniz üzerinde anında çalışmaya başlar. Özetlemek gerekirse; Mac mini küçük bir hız harikası.Intel Iris Graphics ve HD Graphics 5000. Her bir piksel hayat dolu.

Intel Iris Graphics ve HD Graphics 5000, bir önceki nesil tümleşik grafik teknolojilerine oranla %90’a kadar daha iyi piksel işleme performansı sergiliyor.1 Bu sayede, izlediğiniz videolar ve oynadığınız oyunlar çok daha akıcı, çok daha hassas. Ayrıca fotoğraf albümleri arasında gezinmek bir o kadar rahat. Üstelik şimdi, HD videolarınızda düzenlemeler yapmak ve filmlerinizi kırmızı halıya yakışır hale getirmek için yeterli güce de sahipsiniz.Depolama. Büyük. Ve hızlı. Fusion Drive. Kapasitesi çok yüksek.

Üst modellerinde standart olarak bulunan ve diğer modellerde isteğe bağlı yapılandırılabilen 1 TB Fusion Drive, 1 TB sabit sürücüyü inanılmaz derecede hızlı PCIe tabanlı flash depolamayla birleştirir.2 Fusion Drive, verilerinizi otomatik ve akıllı bir şekilde yöneterek nadiren kullandığınız öğeleri sabit sürücüye taşır; sık kullandığınız uygulamaların, belgelerin, fotoğrafların ve diğer dosyaların ise daha hızlı olan flash depolamada kalmasını sağlar. Böylece bilgisayarı başlatma işlemi kısalır, sistem nasıl çalıştığınızı öğrendikçe uygulamalar daha çabuk açılır ve dosyalara daha hızlı erişilir. Üstelik tüm bunları başarması için ekstra bir şey yapmanıza da gerek kalmaz. İsterseniz, 500 GB veya 1 TB sabit sürücüyü ve hatta 2 TB Fusion Drive’ı da tercih edebilirsiniz.2 Veya Mac mini’nizi katı hal sürücüsünde yer alan ve 1 TB’a kadar yükseltilebilen bir flash depolama ile yapılandırarak en hızlı performansa ulaşabilirsiniz. Flash depolama, disk sürücülerine göre yaklaşık dokuz kata kadar daha hızlı performans sunar.3 Mac mini’nizi açarken, bir uygulama çalıştırırken veya fotoğraf arşivinize göz atarken bu hızı hemen fark edersiniz.Apple Mac mini
Küçük şampiyon.

Tek parça alüminyum bloktan üretilen Mac mini, sadece Mac’lere özgü o kusursuz ve benzersiz görünüme sahip. Yüksekliği dört santimden ve ağırlığı 1350 gramdan az olan Mac mini, sadeliği fonksiyonellikten ödün vermeden sunuyor. Ve Mac mini, hâlâ dünyanın enerji verimliliği en yüksek masaüstü bilgisayarı. ENERGY STAR gereksinimlerini sadece karşılamakla kalmıyor; onların tam yedi kat üstüne çıkıyor. Böylesine kompakt bir bilgisayarınız olduğunda düşünmeniz gereken tek şey var: Masanızın üzerinde kalan boş alanı nasıl doldurmak istediğiniz. Güç kaynağı doğrudan Mac mini’nin içinde, yerleşik olarak bulunuyor. Yani devasa güç kaynaklarına ve ortalığı birbirine katan kablolara veda edebilirsiniz. Mac mini’nin içi de dışı gibi sade ve düzenli. En ufak ayrıntılar üzerinde bile dikkatlice düşünüldü. Tıpkı neredeyse görünmez olan hava girişi gibi. Ama gördüğünüz üzere, Mac mini birbirinden büyük fikirlerle dolu.Thunderbolt 2. Bir masaüstünde bulunan en hızlı ve en esnek G/Ç.

Mac mini’deki Thunderbolt 2 teknolojisi, şaşırtıcı biçimde hızlı. Mevcut iki adet Thunderbolt 2 bağlantı noktası, veri aktarımı için çift 20 Gbps kanal içeriyor. Bu sayede, USB 3’e göre dört kata kadar daha hızlı. Hızının ötesinde, Thunderbolt eşi benzeri görülmemiş genişletme olanaklarına da sahip. Papatya dizilimini kullanarak, tek bir bağlantı noktasına altı adede kadar Thunderbolt aygıtı bağlayabilirsiniz. Üstelik, Thunderbolt’un temelinde bulunan DisplayPort teknolojisi sayesinde, Apple LED Cinema Display gibi Mini DisplayPort aygıtları da doğrudan bağlanabilir.USB 3, Wi‑Fi ve Bluetooth. Bağlantılarınız çok iyi. Birçok bağlantı noktası. Ve her şeye hazırlar.

Thunderbolt güçlü mü güçlü. Ve seçeneklerinizden sadece bir tanesi. Eğer diğer bir firma tarafından üretilmiş bir ekranınız varsa, bu ekranı bağlamak için HDMI bağlantı noktasını kullanabilirsiniz. Daha fazla fotoğrafı, filmi ve belgeyi aynı anda görmek için iki ekran birden bağlayabilirsiniz. Yerleşik SDXC kart yuvası sayesinde, tüm fotoğrafları ve videoları dijital kameranızdan kolayca aktarabilirsiniz.Apple Mac mini
USB 3.1 İlk Nesil

Mac mini'de bulunan yerleşik USB 3 sayesinde harici sabit sürücünüzü bağlayabilir ve büyük dosyaları dakikalar yerine saniyeler içinde aktarabilirsiniz. Her Mac mini, USB 2'ye göre 10 kata kadar daha hızlı olan dört adet USB 3 bağlantı noktasıyla gelir; bu bağlantı noktalarına iPhone, iPad, iPod ve dijital kameralar dahil olmak üzere tüm USB uyumlu aygıtları bağlayabilirsiniz.Wi‑Fi ve Bluetooth.

Güçlü 802.11ac kablosuz iletişim teknolojisi, tüm Mac mini’lerde yerleşik olarak bulunur. Wi‑Fi ağınızı otomatik olarak bulur; bu sayede hemen bağlanıp internette gezinmeye, belgelerinizi yazdırmaya ve müziğinizi kablosuz olarak aktarmaya başlayabilirsiniz. Yerleşik olarak gelen Bluetooth kablosuz iletişim teknolojisiyle, kablosuz klavye ve fare gibi aksesuarları bağlayabilirsiniz. Wi‑Fi ve Bluetooth, Handoff ve AirDrop’u kullanarak işlerinizi diğer aygıtlarınızla kolayca paylaşmanıza da yardımcı olur.Birçok bağlantı noktası. Birçok olasılık.

Mac mini, küçücük bir alana çok sayıda bağlantıyı sığdırıyor. Örneğin, papatya dizilimini kullanarak bir adet Thunderbolt 2 bağlantı noktasına altı adet çevre birimini bağlayabiliyorsunuz. Mac mini’niz HDTV’nize de kolayca bağlanıyor. Ve yerleşik SDXC kart yuvası sayesinde, dijital kameranızdan fotoğraf ve video aktarımını hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz.Apple Mac mini
Kendi ekranınızı, klavyenizi ve farenizi kullanın.

Kendi ekranınızı, klavyenizi ve farenizi Mac mini’ye takın. Ve güç düğmesine basın. Her şey büyük bir uyum içinde çalışmaya hazır bile. Mac mini’nin en harika özelliklerinden biri de zaten bu. Neredeyse aklınıza gelebilecek her şeyle eşleştirebilmeniz.Hiçbir ekran çok büyük değildir.

Yerleşik HDMI bağlantı noktası sayesinde Mac mini'yi evdeki en büyük ekrana, yani HDTV’nize kolayca bağlayabilirsiniz. iTunes’dan filmler izlemeye, internette gezinmeye veya fotoğraf arşivinizi karıştırmaya başlamak ve tüm bunları pırıl pırıl bir HD televizyonda yapmak için ihtiyacınız olan tek şey, bir HDMI kablosu. Ayrıca, müzik dinlemek istediğinizde tüm iTunes arşivinizi ev eğlence sisteminde çalabilir veya AirPort Express Baz İstasyonu aracılığıyla herhangi bir odadaki hoparlör setine aktarabilirsiniz.Enerji açısından verimli. Çevre dostu.

Gerçekleştirmediği şeylerden biri, belki de Mac mini'nin en önemli özelliği: Enerjiyi boşa harcamıyor. Yeni Mac mini, bir önceki nesle göre önemli bir performans artışı sunmasına rağmen boştayken 6 watt'tan daha az güç harcamayı başarıyor. Bu küçük değer sayesinde ENERGY STAR gereksinimlerini sadece karşılamakla kalmıyor; bu gereksinimlerin yedi kat üzerine çıkıyor. Yüksek oranda geri dönüştürülebilir alüminyumdan üretilen ve yerleşik güç kaynağına sahip Mac mini’nin kasası plastik içermiyor. Aynı zamanda, masaüstü bilgisayarların üretim sürecinde sıklıkla kullanılan birçok zararlı toksin de yok. Mac mini; kurşun, bromlu alev geciktirici (BFR'ler) ve polivinil klorür (PVC) de barındırmıyor. Kendisi gibi mini olan ambalajı sayesinde teslimat da en verimli şekilde gerçekleşiyor.Apple Mac mini
Geliştirilmiş güç yönetimi.

Mac mini, daha az güç harcamak için işletim sistemiyle birlikte çalışan, enerji verimliliği yüksek donanım bileşenlerine sahip. macOS, küçüklüğüne bakmaksızın hiçbir güç tasarrufu fırsatını kaçırmıyor. Sabit sürücülerin dönüş hızını azaltıp, belirli bir süre kullanılmadığında uyku modunu aktifleştiriyor. Hatta tuş vuruşları arasında işlemci çalışmasını düzenleyerek, bastığınız harfler arasında kullanılan gücü bile azaltıyor.macOS Sierra. Her yenilik, Mac’inizi sevmeniz için yeni bir sebep.

macOS Sierra, Mac’inize birçok yararlı iyileştirme getiriyor. Birden çok pencere ve alanı yönetmek için yeni yollar. Mac’inizde ve daha ötesinde arama yapmak için daha da güçlü bir Spotlight. Fotoğraflar, Safari, Mail ve Harita gibi temel uygulamalarda yapılan geliştirmeler. Düşünceleriniz ve tüm içerikleriniz için tamamen yenilenen Notlar uygulaması. Oyun oynamaktan uygulamaları açmaya ve mail’lerinize erişmeye kadar, Mac’inizde yaptığınız her şey için daha hızlı bir performans.İş ve eğlence için muhteşem yerleşik uygulamalar.

Her yeni Mac; Fotoğraflar, iMovie, GarageBand, Pages, Numbers ve Keynote uygulamalarına sahiptir. Dolayısıyla, kutusunu açtığınız andan itibaren yaratıcı ve üretken olmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca, mail okumak, internette gezinmek, metin mesajları göndermek ve FaceTime aramaları yapmak için de harika uygulamalar var. Hatta, yeni uygulamalar bulmak için bile bir uygulama var.Apple Mac mini
İşlemci Intel 2.8 GHz Core i5 (I5-4308U)
Ram 8 GB
Ram Türü PC12800 DDR3L 1600MHz Ram
Depolama 1 TB
Depolama Türü Fusion
Grafik Teknolojileri ve Video Desteği Intel Iris 5100 Paylaşımlı
2. Ekran Desteği 2 Adet 2560 x 1600 Ekran
Bağlantı Özellikleri 2 Adet Thunderbolt 2, 1 Adet HDMI, 4 Adet USB 3.1 İlk Nesil, 1 Adet RJ-45 Gigabit Ethernet, 1 Adet 3.5mm Ses Giriş Jak, SDXC kart yuvası, 1 Adet 3,5 mm kulaklık jakı
Kablosuz Bağlantı Özellikleri 802.11ac Wi‑Fi wireless ağı, Bluetooth 4.0 wireless teknolojisi
Ses Yerleşik hoparlör. Apple iPhone mikrofonlu kulaklık desteği
Pil ve Güç 100 - 240 V AC Hat Gerilimi, 85 W
Boyut ve Ağırlık Yükseklik: 3,6 cm, Genişlik: 19,7 cm, Derinlik: 19,7 cm, Ağırlık: 1,20 kg
Model MGEQ2TU/A
Model Tanımlayıcı Mac mini 7,1
Model Yılı 2015
Kutu İçeriği Mac mini, Güç Kablosu, Kullanma Kılavuzu
Renk Gümüş - Silver
Garanti Süresi 2 Yıl

Bir değerlendirme yazın

MAC MINI MGEQ2TU/A i5 2.8GHZ 1TB FUSION 8GB 1600MHZ

MAC MINI MGEQ2TU/A i5 2.8GHZ 1TB FUSION 8GB 1600MHZ

Mac mini. - MGEQ2TU/A

19,7 cm kare alana ve 3,6 cm yüksekliğe sahip, Intel Core i5 Çift Çekirdekli Mac mini.

Evinizde ya da iş yerinizde az yer kaplayıp çok iş yapmak için tasarlanmış olan, i5 2.8GHz işlemci, 8GB Ram, 1TB Fusion depolama ve OSX işletim sistemine sahip Mac mini boyundan büyük işler başararak daha fazla kompakt çözümler üretmenize olanak sağlıyor.